Parduotuvė-autoservisas Svajonės g. 33-6 Tel. (8-46) 49 69 00 Mob. 8 682 69 005 I - V: 8:00 - 18:00, VI - nedirbame, VII - nedirbame.

VARIKLIO DIRŽINĖS PAVAROS PATIKRA IR KEITIMAS KLAIPĖDOJE

Paskirstymo diržas

Paskirstymo diržas yra svarbus vidaus degimo variklio elementas, kuris sinchronizuoja alkūninį veleną su paskirstymo velenėliu ir neleidžia stūmokliams susidurti su vožtuvais. Trūkus ar peršokus paskirstymo diržui, variklis praranda sinchronizaciją ir stūmokliai susidūrę su vožtuvais šiuos sulanksto. Susidūrimo metu pažeidžiama cilindrų galvutė arba paskirstymo velenėlis ir galimai patys stūmokliai, bei cilindrų sienelės. Tokiu atveju rimtas variklio remontas yra neišvengiamas. Kad taip nenutiktų turite periodiškai, pagal automobilio gamintojo nustatytus intervalus, keisti paskirstymo diržą ir visus jo sistemoje esančius elementus – guolius, hidraulinius įtempėjus, vandens siurblį ir t.t.

Juostinių ir trapecinių diržų sistemos

Generatoriaus, vairo stiprintuvo, kondicionieriaus diržinės pavaros sistemos yra daug paprastesnės. Gedimai šiose sistemose pasitaiko gana dažnai, tačiau jie paprastai nėra kritiniai. Nutrūkęs generatoriaus diržas gali tapti didesnio gedimo priežastimi tik tuo atveju, jei juo varomas yra ir aušinimo siurblys. Sustojus aušinimo skysčio apytakai variklio aušinimo kanaluose, variklis gali perkaisti, o atskiros jo detalės deformuotis. Visus diržinės pavaros elementus būtina keisti pagal automobilio gamintojo nurodymus taip pat išgirdus pašalinius garsus ar pastebėjus mechaninius pažeidimus.

Simptomai išduodantys, jog diržinė pavara turi sutrikimų:

  • Užvedę automobilį kurį laiką girdite čirpimo, cypimo garsą, kuris vėliau vis pasikartoja
  • Iš variklio skyriaus girdite tarškėjimo arba tiksėjimo garsą
  • Netinkamai veikia vairo stiprintuvas, vietoje sukant vairą girdite čirpimo garsą
  • Šviečia įspėjamoji generatoriaus lemputė, neveikia oro kondicionierius

Variklio diržų sistema skleidžią neįprastus garsus? O gal laikas pakeisti paskirstymo diržą Klaipėdoje? Susisiekite su mumis jau šiandien.